Ortadoğu’da Gezilecek Yerler

Ortadoğu'da Nereler Gezilmeli

Farklı kültürlerin harmanlanmasıyla ve bu farklılığa inanışların yansıması ile çok büyük bir atmosferin oluşturulduğu topraklarda geziniz sırasında pek çok görmeniz gereken nokta olacaktır. Belki bazısını arkadaş çevreniz tavsiyesi ile not aldınız bazılarını da kendi araştırmalarınız sonucu listenize eklediniz. Biz de sizin için kapsamlı bir araştırma yaparak seyahat listenize katkıda bulunmayı fakatçlamaktayız. Hazırlamış olduğumuz konu başlıklarını okurken sizler de bu coğrafyanın etkisine kapılıp tatiliniz için hayallere dalacaksınız…

Kahire/Mısır
Ortadoğu topraklarında geniş bir üne haiz olan Kahire, gezilmesi gereken başkentlerin başlangıcında yer almaktadır. Mısır Piramitlerinin sergilendiği coğrafyada Piramitler yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğramaktadır ve yapılışı ile ilgili anlatılan bilgiler her ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Sizlerde turunuza başladığınız Kahire’de muhteşem bir atmosfer ile karşılaşıp mükemmel fotoğraflara imza atabileceksiniz.

Petra/Ürdün
Taşların oyulması ile inşa edilmiş olan muhteşem antik kenti ve gerçek bir yerleşim yeri olarak kullanılan öteki bölgeleriyle Petra her insanın fanatik kaldığı bir Ortadoğu şehridir. Yolculuğa çıkmadan önce hazırladığınız gezi listenizde ve haritada bu bölgeyi özellikle işaretlemelisiniz. Farklı sokakları ve mistik havası ile bambaşka bir deneyim yaşayacaksınız.

İstanbul/Türkiye
Ortadoğu’ya komşu olan ülkemiz tarih boyunca ve günümüzde de gözde turistik merkezlerden olmuştur. İçerisinde barındırdığı cami, müze ve diğer yapılar tarihi güzellikleri apaçık gözler önüne sermektedir. Avrupa ile Asya’yı bağlayan çok büyük şehir İstanbul, gezim cenneti olmasının yanında yurtdışından gelen herkese unutamayacakları güzellikte bir görünüm sunmaktadır. Sadece İstanbul değil öteki tüm şehirleriyle Türkiye bir yanında yeşil diğer yanında maviyi barındıran bir ambiyansa sahiptir.

Kudüs/İsrail
Dinler şehri olarak malum Kudüs ne olursa olsun görülmesi gereken yerlerden biridir. Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet gibi en önemli 3 inanışı içerisinde barındıran Kudüs bu sebepten dolayı birçok dini yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Dubai/Birleşik Arap Emirlikleri
Yedi emirlikten biri olan Dubai, görkemli yapıları ve yüksek yaşam kalitesiyle adından sıkça söz ettirmektedir. Arap iş adamlarının yaptığı görkemli binalar göz kamaştırırken keyifli adaları da sizlere çok muhteşem bir görünüm sunacaktır. Kelimenin tam anlamıyla zengin bir tatilin kucağında olmak isteyenlerin seçmesi gereken bölge olan Dubai birbirinden lüks otelleriyle de konforlu bir şekilde konaklamanızı sağlayacaktır.

Doha/Katar
Katar’a başkentlik eden Doha, Dubai’den sonra gelecek olan veliaht niteliğindedir. Her geçen gün kıymetini daha da arttıran şehir Dubai’de olduğu benzer biçimde görkemli gökdelenlere ve lüks bir hayata göz kırpmaktadır. Zamanla bölgeye daha çok yatırım yapılmasından dolayı gelen turistlere daha da lüks bir ortam sunulması fakatçlanmaktadır.

Tel Aviv/İsrail
oldukca hareketli bir şehir profili çizen Tel Aviv, tertemiz plajları ve tropikal havasıyla tatil yapmak isteyenler için muhteşem bir bölge olmaktadır. Eğlenceli gece hayatı içinde keyifli tatil akşamları yaşarken gündüz güneşin tadını çağdaş plajlarda çıkarabilirsiniz.

Beyrut/Lübnan
Tam anlamıyla Avrupa havasının estiği şehirde ilk gaslınüze çarpacak ayrıntılar tertipli ve güzel sokaklar olacaktır. İnci benzer biçimde sahil şeridi ise mutlaka görmeniz ihtiyaç duyulan bölgelerinden biridir ve listenizde yıldızlı olması ihtiyaç duyulan noktalardandır.Ortadoğu’da Nereler Gezilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir