Kore’de Gezilecek Yerler

Korenin Gezilecek Yerleri

Yıllardır teknolojik gelişmeler ve hayatı kolaylaştıran aletlerle gündeme gelen Kore içinde biroldukça güzelliği ve tarihi kültürü de barındırmaktadır. Ilıman iklime haiz olan ülke, arkeolojik olarak bulunmuş tarihi yapılarıyla da fazlaca dikkat çekmektedir. Bu kadar farklı bölgeleri görmek için yapacağınız listeyi ise kalacağınız günü hesaplayarak yapmalısınız. Bu sayede listenizdeki her bölgeyi doyasıya görmüş olacaksınız. Hazırlamış olduğumuz Kore rehberi de size bu mevzuda yardımcı olacaktır.

Dolsan Köprüsü
Dolsan ve Yeosu adalarını bağlayan Dolsan köprüsü Kore’nin en önemli köprüsü olmaktadır. 450 metre uzunluğunda olan köprü genişlik konusunda da ‘en’ olma özelliğini korumaktadır. Köprünün bulunmuş olduğu noktadan manzaranın tadını çıkarmaksa genel anlamda her turistin gerçekleştirdiği bir eylemdir ve sizlerde burada mükemmel bir manzaraya şahit olup dinlence fotoğraflarınızın en romantiğini yakalayabilirsiniz.

Sareung
Bir anıt gömüt olan Sareung, Joseon Krallığı döneminde Kraliçe adına yapmış oldurılmıştır. UNESCO Dünya Kültür Mirası sıralamasında korumaya alınan anıt mezar, ziyaretçilerin ziyaretine açık durumdadır. Mezar son yıllarda hit şarkılardan önde gelen Gangnam Sytle şarkısının sözlerinde geçen Gangnam bölgesinde bulunmaktadır. Gangnam bölgesi Seul’un en güzel restoran ve kafelerini içinde barındırma olup lüks yaşantısıyla ziyaretçilerine keyifli günler yaşatmaktadır.

Ingwansang Dağı
Seul’u kuş bakışı izlemeniz için harika bir nokta olan Ingwansang Dağı’na mutlaka gitmelisiniz. Muazzam ve unutulmayacak bir manzarayla sizleri buluşturan bölgede akşam olduğu süre şehrin ışıklandırması da dikkat çekmektedir. Liman şehri olan Seul ülke nüfusunun yarısını içinde bulundurmaktadır.

Andong Hahoe Köyü
cenup Kore halkı çoğunlukla şehirde yaşasa da kırsal kesimde yaşayanlar Kore geleneklerini sürdürmeye devam etmektedir. Gmeşhurk yaşantılarında bölgesel giysilerle gezen Andong Hahoe halkı geleneksel yaşamlarıyla turistler tarafından fazlaca dikkat çekmekte ve keyifli anlara sahne olmaktadırlar. Kore turunda büyük kentlerden ziyade köy yaşamını merak edenler için mükemmel bir tercih olacaktır.

Şehitler Anıtı
Şehitler Anıtı Kore turuna giden Türk turistlerin ne olursa olsun görmesi ihtiyaç duyulan yerlerin en başında gelmektedir. Kore savaşı vakitında o topraklarda şehit düşen Türkler için yaptırılmış bu anıt 1973’te açılmıştır. 2010 yılına gelindiği zamansa temel bir onarımdan geçirilen anıt Kore halkının Türk askerlerini ne kadar çok sevdiğini ve saygı duyduğunu anlatır niteliktedir.

Sambuyeon Şelalesi
cenup Kore çevresinde görmeniz ihtiyaç duyulan en önemli organik güzelliklerden olan Sambuyeon Şelalesi, yeşil bit örtüsüyle gelen ziyaretçilerine adeta cennetten bir parça sunmaktadır. Dağların ortasından akan şelale manzarası masal âlemine geçiş yapmanızı sağlayacaktır. Şelalenin etrafında bulunan restoran ve kafelerde keyifli zamanlar geçirirken konaklama imkanı da bulabileceksiniz.

Gochang Dolmen
güney Kore’nin zamanı açıdan geniş bir mirasa sahip bulunduğunu yazımızın başlangıcında da belirtmiştik. Ve bu coğrafyada tarih öncesi zamanlardan kalma mezar taşlarına da rastlanmaktadır. UNESCO tarafınca korumaya alınan Gochang Dolmen, müze şeklinde de kullanılmaktadır. Tarihin sayfaları arasında dolaşmayı seven ve tarih öncesi döneme ilişkin değişik bilgiler öğrenmeyi seven hepimiz bölgeyi mutlaka ziyaret etmeli ve o zamanlardan kalma izleri derinlemesine incelemelidir. Bu bölge ve belirttiğimiz öteki Kore noktaları için ne olursa olsun yanınızda harita bulundurmalısınız. Çok daha farklı bir coğrafya olduğu için isimler ve bölge konumları sizlere oldukça yabancı gelecek olup şu sebeple harita en büyük desteknız olacaktır. Bunun yanında hazırlayacağınız seyahat listesinde verdiğimiz önerilerin izlerini bulundurmanız da gezi boyunca yüzünüzün gülmesini elde edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir