Japonyada Gezilecek Yerler

Japonyada Tura Çıkın

Meiji Tapınağı
Başkent Tokyo’da İmparator Meiji ve eşinin ruhlarına adanmış bir mabet olan Meiji tapınağı bir tür Şinto tapınağıdır. Ziyaretçilerine tipik bir imparator tapınağının en güzel örneğini ve motiflerini sunan Meiji’nin yapımında bakır kullanılmıştır sadece 2nci Dünya Savaşı’nda meydana getirilen saldırıyla zarar görmüş ve ondan sonra restore edilerek aslına uygun şekilde dünyanın dört bir yanında gelen misafirlerine kapılarını açmaya devam etmektedir.

Fuji Dağı
3776 metre yüksekliğinde olan Fuji Dağı, ülkenin en yüksek dağı sayılmaktadır. Japonya’da sembolik bir hale gelen Fuji Dağı hala aktif bir volkanik dağ olma özelliği taşımaktadır. İhtişamlı görüntüsü ise mutlaka görmeniz ihtiyaç duyulan manzaralardan olacaktır. 2013 yılından beri UNESCO Dünya Mirası listesi’ne alınan dağ Japon halkının gözünde içsel bir yer edinmiştir. Sizlerde doğa ve gezinsel açıdan önemli olan bu dağı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kinkakuji
Budist inancının Rinzai mezhebi içinde önemli bir mabet kıymeti taşıyan Kinkakuji, Kyoto şehrinde bulunmaktadır. 1397 senesinde yapılmış olan kutsal alan UNESCO tarafınca korunmaktadır ve her yıl milyonlarca ziyaretçisine ev sahipliği yapmaktadır. Ancak ağır geçen savaşlar sonucunda ağır hasar görmüş olan mabet kısa süre içerisinde yenilenmiştir. Japonya’nın fazlaca ünlü bir yeri olan mabet, meraklı gezginlere yeşillikler içerisinde mükemmel bir manzara ve maneviyat sunmaktadır.

Kiyomizu-Dera
Budist mabetleri içinde barındıran Kyoto Kiyomizu-Dera’yı da içerisinde barındırmaktadır. İçerisinde bulunan şelaleden adını almış olan mabet, ‘saf su’ anlamına gelmektedir. Seyahat noktanızda bu bölge için bilmenizde fayda olan önemli ve değişik data ise Kiyomizu-Dera’nın bu kadar üne ulaşmasının altında derin bir anane yatmaktadır. Bu töre 13 metreden atlayıp hayatta kalma esasına dayanmaktadır. Eğer atlayış ölümle neticelanmazsa her insanın isteklerine kavuşacağına inanılır. Bugünse Kiyomizu-Dera Japonya’nın ünlü bir gezinsel merkezi olarak misafirlerini ağırlamaktadır.

Senso-Ji
Tokyo’da bulunan tapınak Asakusa bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölge listenizde mutlaka yer almalıdır çünkü Tokyo’nun en önemli ve eski tapınaklarından biridir. Budizm inanışı içinde Tendai mezhebine ilişik olan mabet, gezmeniz gereken mutlak noktalardan biridir.

Tokyo Kulesi
Eyfel Kulesinin kopyası olarak bilinen yapı, Shiba Parkı’nda bulunmaktadır. 333 metre yüksekliğinde olan kule ülkede en yüksek inşaya haiz yapıdır ve 8,4 milyar dolara mal olmuştur. Bu kadar görkemli bir yapıyı Japonya turunuz içerisinde mutlaka görüp ziyaret etmelisiniz.

Shinjuku Gyoen Ulusal Bahçesi
mükemmel bir park ve bahçe alanı olan Shinjuku Gyoen, tarihin belirli dönemlerinde Japon İmparatorluk Sarayı’na bağlı kalmıştır. Sonrasındaysa savaş sebebiyle ağır yara almıştır ancak bugün 20 bin ağaca ev sahipliği yaparak ziyaretçilerini yeşilin en güzel tonlarıyla buluşturmayı beklemektedir.

Tokyo İmparatorluk Sarayı
Ülkede bulunan imparatorluk ailesinin ikamet etmiş olduğu yer olan Saray, devasa bir alanı kapsamaktadır. İhtişamlı ve görkemli mimarisini ziyaretçilerine sunmak içinse çevresi turlara açık hale getirilmiştir. Kule, bahçe ve köprüleriyle ülkenin görülmesi ihtiyaç duyulan en önemli sembollerinden biri olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir